Aktuális hír

90. Filatéliai és Képeslap gyorsárverés

Licitfigyelő!!! Megtekintheti és nyomonkövetheti kiválasztott tételeit.

Az elnyert tételek átvétele 2018.07.23. 10 órától lehetséges

Fizetési határidő: 2018. augusztus 01. 16.30-ig

    aktuális aukció

  Felhasználási feltételek

  Árveréseken használt jelölések, rövidítések Vissza

1. Minőségi

Nemes- és fémpénzek, emlékérmek:

BU (Brilliant Uncirculated) – határozottan intenzív fényű, nincs különbség az alapsík és a kiemelkedő relief megjelenése között

PP (Proof) – tükörfényes alapsík, a kiemelkedő részek mattírozottak

PL (Prooflike) – tükörfényes alapsík, de a kiemelkedő részek nem mattírozottak

1 – verdefényes – forgalomba még nem került, hibátlan

2 – kiváló – a legkiemelkedőbb részeken kopott, picit karcos

3 – nagyon szép – a kiemelkedő részek nagyon területen kopottak, de az érme világosan felismerhető

4 – szép – a felület erősen laposra kopott

5 – jó – azonosítható

Bankjegyek:

I – új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt, megőrizte kiadáskori jellegét

II – egyszer-kétszer hajtva, hibátlan sarkok, bankjegy anyaga és színe nem sérült

III – többször hajtott, sarkai lekerekítve, enyhén szennyezett, papírhiány nélkül

IV – erősen használt, szakadt, gyűrött, szennyezett, foltos, kisebb lyuk megengedett

Bélyeg:

Postatiszta Levél
Falcos Levélkivágás
Gumi nélkül Légiposta
Vágott Szakirodalom
Bélyegzett

2. Anyagrövidítések

Ag – ezüst CuNi – réz-nikkel
Au – arany Alu - alumínium
Br – bronz Zn - horgany
Ff – fehérfém

3. Egyéb

ph – peremhiba k – karc f – füles
ly – lyukas h – hajlított juszt – jusztírozási nyom
jav – javított kcs – körbecsiszolt ki – kitörés
kny – korróziónyom lh – lapkahiba ly- lyukas
rep – repedt ü – ütés v - vágás